Banner Black Friday

Stejně jako loňský rok, Grizly a TERIBEAR spojili medvědí síly a pomáhají maminkám a tatínkům, kteří na výchovu dětí zůstali sami. Z každého prodaného lískooříškového krému v květnu Mama Bear pošleme 100 % na Fond pro samoživitele Nadace Terezy Maxové dětem. Cílem pomoci je podpořit samoživitele, kteří se ocitli z nejrůznějších důvodů v těžké životní situaci, ale i nadále chtějí svým dětem zajistit co nejspokojenější a bezpečný domov. 

Komu jsme v minulém roce společně pomohli? Přečtěte si příběhy.

GRIZLY Mama Bear Lískooříškový krém s bílou čokoládou a jahodovým prachem 300 g

1 hodnocení

Dokonale lahodné oříškové máslo s bílou čokoládou a jahodovým prachem potěší rovnou dvakrát. Pochutnáte si na něm a zároveň přispějete na dobrou věc – Fond pro samoživitele Nadace Terezy Maxové dětem. Pomáhejte společně s námi.

Více informací
199 Kč
663,33 Kč / kg
0 ks

 

 

 

Paní Petra

Paní Petra je sama na výchovu dvou dcer. Utekla s nimi od svého tehdejšího násilnického manžela, který ji ještě navíc vystavoval psychickému teroru. Nějaký čas pak bydlela s dceram u svých rodičů, následně si našly ubytování v azylovém domě, kde se jim dostalo podpory, pomoci a potřebné ochrany. V současnosti je paní Petra rozvedená a na bývalého manžela podala trestní oznámení, přičemž soud stále probíhá. Kromě šrámů na duši jí z bývalého manželství zůstaly také dluhy, které splácí. Zároveň se snaží být pro své dcery skvělou mámou, pracuje na sobě a dodělává si inženýrský titul. Paní Petra nás poprosila o pomoc s úhradou částky 7 299 Kč za novou lednici, kterou využívá v rámci tréninkového bytu azylového domu.

Paní Lenka

Paní Lenka je matkou ročního chlapce, která sama vyrostla v dětském domově. Požádala nás o pomoc s úhradou dluhu na nájemném v sociálním bytě ve výši 6 437 Kč. Jelikož je paní Lenka samoživitelkou s nemožností sehnat hlídání pro svého syna, nemůže si přivydělávat a dluh splatit. Splátka dluhu umožní Lence nadále využívat městský byt a s nastaveným rozpočtem ve spolupráci s OSPOD by v následujících měsících měla zvládnout povinné měsíční platby a další drobné výdaje. 

Paní Květa

Díky Grizly.cz jsme mohli podpořit paní Květu. Ta si prošla těžkým obdobím, ve kterém přišla o bezpečný domov, ale nevzdala se. Vyhledala s dcerkou pomoc v azylovém domě a pobyt zde vzala především jako příležitost překlenout nejisté období a postavit se vlastní nohy. A to se podařilo. Po čase se paní Květa i s dcerou přestěhovala do sociálního bytu a z našetřených peněz si pořídila nejen vybavení kuchyně, ale také postele pro sebe i dceru. Stále jí však chyběly důležité věci do domácnosti. Dar od Grizly ve výši 18 977 Kč pomohl paní Květe zafinancovat koupi ledničky, pračky a komody. S malou dcerou teď mohou začít nový život v bezpečném domově.

Paní Alice

Paní Alice má v péči dva syny a vnučku od svého již dospělého syna, který se o dceru neuměl postarat. Na Nadaci Terezy Maxové dětem se paní Alice obrátila v době, kdy s dětmi bydlela v azylovém domě. Předchozí bydlení na vesnici totiž museli opustit, protože bývalý majitel obydlí prodal. Paní Alice se ze všech sil snaží šetřit, na děti je ale převážně sama a na konci měsíce jí zbyde jen pár korun, takže je pro ni prakticky nemožné na kauci našetřit. Dar od Grizly.cz paní Alici pomohl s úhradou kauce ve výši 30 000 Kč a celá rodina se tak mohla nastěhovat do svého bydlení. V současné době si paní Alice s pomocí Úřadu práce hledá nové zaměstnání, aby dětem zajistila stabilní a klidný život.

Paní Dana

Paní Dana se sama stará o čtyři děti ve věku 3, 7, 10 a 14 let. Od roku 2021 bydlí díky programu “Housing first” v pronajatém bytě s komplexní sociální podporou. Do bytu se původně stěhovala i se svým partnerem, který je otcem všech čtyřech dětí. Partner se ovšem na paní Daně dopouštěl domácího násilí, proto paní Dana vztah s ním minulý rok ukončila. Jelikož byl partner živitelem rodiny a jeho příjem stačil na pokrytí nákladů domácnosti bez nutnosti pobírat sociální dávky, představoval jeho odchod z bytu velkou finanční ztrátu. Trvalo delší dobu, než se podařilo na úřadech vyřadit otce z okruhu společně posuzovaných osob při žádosti o dávky. Od té doby se paní Dana dostala do potíží s placením nájemného, a proto se obrátila na nadaci s prosbou o uhrazení dluhu ve výši 16 023 Kč. Umožnilo by jí to narovnání právního vztahu a nadálé využívání bytu. V případě, že paní Dana opět dostane nájemní smlouvu, může požádat o dávky na bydlení a stabilizovat tak celou rodinou situaci. Děti mají poblíž současného bydliště školy a pro jejich dobrý prospěch je velmi důležité, aby měly stálé prostředí, ve kterém se po odchodu násilnického otce cítí bezpečně. 

Pan Tomáš

Pan Tomáš je tátou čtyřleté holčičky a dvouměsíčního chlapečka. Jejich matka je drogově závislá a po porodu chlapečka byla hospitalizována. Z nemocnice však odešla a domů se už nevrátila. Na péči o domácnost i děti tak zůstal pan Tomáš zcela sám. Je to pro něj velmi složitá a smutná situace, ovšem snaží se ze všech sil stabilizovat rodinnou situaci a předejít tomu, aby děti vyrůstaly v ústavu, jako to kdysi zažil on sám. V současné době se pan Tomáš snaží zajistit příspěvky na domácnost a přídavky na děti. Trápily ho obavy, že přijde o střechu nad hlavou, proto se obrátil na nadaci s prosbou o úhradu dvou nájmů ve výši 24 000 Kč. Pomůže mu to překlenout dobu, než bude mít všechny potřebné dávky vyřízené.

Načítání produktů
© 2014–2024 GRIZLY.cz - Všechna práva vyhrazena | Zásady cookies
Vytvořilo

Jsem zde nový/á

S Premium získáte:

Ikonka visačky

Výhodnější ceny

U vybraných TOP produktů

Ikonka náklaďáku

Doprava zdarma

Již od 999 Kč

Ikonka dárku

VIP výhody

Garance 100% spokojenosti

Chci se stát prémium
Oslovení

Děkujeme, že s námi chcete jít zdravou cestou životem!

Prosíme, potvrďte svou registraci kliknutím na odkaz, který vám přijde na zadanou e-mailovou adresu.

Potvrzením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

z Kliknutím na "Vytvořit účet" souhlasíte s Ochrana soukromí a se Smluvní podmínky.
Chráněno službou reCaptcha od Google | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky