Doprava ZDARMA pro objednávky nad 499 Kč. Zadejte do pole slevový kód: velikonoce2018 a užijte si pomlázku z Grizly.cz:-)

Nutrend Isodrinx 840g

Nutrend Isodrinx 840 g - sportovní nápoj s možností jak hypotonického, tak isotonického ředění s vysokým obsahem rychle vstřebatelných sacharidů (energie), optimem minerálů a s přídavkem 10 vitaminů.

Výrobce: Nutrend
Kód produktu: NI840
Vaše cena s DPH 315 Kč
ISODRINX je vytvořen na základě nejmodernějších výzkumů z oblasti fyziologie zátěže a sportovní výživy na požadavky lidského organismu na příjem tekutin a minerálů v průběhu výkonu.

Složení přesně odpovídá požadavkům organismu při intenzivní zátěži:
 • zvýšený obsah sacharidů - sacharidy 93%, z toho jednoduché cukry 85%
 • vysoká nálož energie v dávce - sacharidy 32 g, cukry 30 g
 • optimální poměr minerálů - minerály ve formách maximálně využitelné organismem
 • dvojí možnost ředění
 • z 420 g (obsah balení) získáte
   => 6 l isotonického nápoje 
   => 9 l hypotonického nápoje
 • z 840 g (obsah balení) získáte
   => 12 l isotonického nápoje
   => 18 l hypotonického nápoje
Kvalitní pitný režim během zátěže napomáhá k rychlejší rehydrataci organismu a doplnění ztracených minerálů.

ISODRINX je určený pro:
 • efektivní hydrataci organismu
 • doplnění energie a podporu výkonnosti
 • doplnění minerální rovnováhy

OSMOLALITA
Osmolalita isotonického nápoje při naředění 35 g do 500 ml je 285 - 295 mOsm/kg. ISOtonický nápoj připravte podle doporučeného ředění (1 odměrka rozpuštěná v 500 ml vody). Podle charakteru výkonu, intenzity a prostředí dávkujte během výkonu 500 - 700 ml nápoje v časovém intervalu jedné hodiny, každých 15 minut vypijte cca 100 - 150 ml nápoje. Nikdy ne jednorázově!!
ISOtonický nápoj je určen pro aktivity s velmi vysokou intenzitou a relativně krátkou dobou trvání (cca do 60 minut).

Hypotonický nápoj užívejte v průběhu výkonů s delší dobou trvání (nad 60 minut) a u aktivit s nižší intenzitou, každých 10 minut 100 ml.

Isotonický nápoj má osmotický tlak stejný jako tělesné tekutiny. Vzhledem k tomu, že lidský pot má nižší osmolalitu než tělesné tekutiny, je potřeba dbát na cílené a řízené dávkování. Obsah minerálů v potu je nepřímo úměrný teplotě okolního prostředí (se stoupající teplotou klesá koncentrace minerálů v potu), proto je zapotřebí při teplotách nad 25 °C zvýšit množství vody použité pro přípravu ISODRINXU o 10 až 20%. Při neúměrně zvýšené konzumaci isotonických nápojů může dojít k většímu příjmu elektrolytů, než je jejich výdej, a tedy k vyššímu příjmu, než je aktuální potřeba. Dojde tak k zahuštění jejich koncentrace v extracelulárních tekutinách a k narušení osmotické rovnováhy mezi extracelulární tekutinou a buňkami.

ISODRINX současně dodává celé spektrum nezbytných vitaminů.
Minerální směs je v kombinaci s jednoduchými cukry (glukóza, sacharóza) a s komplexními sacharidy (maltodextrin), což zaručuje efekt dodání "rychlé" a "pozvolné" energie. Nápoj je v doporučeném množství určen pro každého jedince k běžnému doplnění tekutin a základních minerálů.


FUNZONEPotravina určená pro zvláštní výživu. Vhodné pro sportovce.
Určeno pro zvláštní výživu. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření, chraňte před mrazem

Doporučené dávkování ISODRINXIsodrinX
Pro přípravu ISOTONICKÉHO NÁPOJE - 35 g (mírně navršená odměrka) na 500 ml stolní vody.
Pro přípravu HYPOTONICKÉHO NÁPOJE - 35 g (mírně navršená odměrka) na 700 ml stolní vody.

Pitný režim – základ každého sportu 3

Člověk může hladovět týdny, žízní ale umírá po 3 dnech! Nejhorší věc, která může sportovce potkat je nedostatek tekutin.

Dehydratace organismu (snížené množství obsahu vody v organismu) zhoršuje sportovní výkon a závažně ovlivňuje jak vytrvalostní, tak také rychlostní i silové disciplíny.

Pijte pravidelně v průběhu aktivity a předcházejte nepříjemnému vyčerpání a snížení výkonnosti!

Pokud chcete udělat maximum pro to, abyste udrželi výkonnost a oddálili nástup únavy, tak musíte při aktivitě doplňovat tekutiny, které ztratíte potem. Pít vodu v průběhu intenzivní aktivity a při vysokých teplotách nestačí. Správný nápoj by měl obsahovat dostatek minerálů, které ztrácíte v průběhu aktivity potem, a také dostatek sacharidů – důležité energie pro organismus. Nápoje, které obsahují minerály i sacharidy jsou při aktivitě vhodné, protože zajišťují mnohem efektivnější
hydrataci organismu než běžná voda a navíc dodávají energii a tím podporují výkonnost!


Pijte každých 15 – 20 minut výkonu 150 – 350 ml tekutin!

Nestačí poslouchat jen své tělo a napít se až ucítíte žízeň. Pokud už totiž máte žízeň, tak je pravděpodobně pozdě a organismus je již dehydrovaný – ztratili jste tedy mnoho tekutin, což znamená, že se vám nepodaří udržet výkonnost na stejné úrovni a bude docházet k jejímu snížení a záhy se dostaví únava. Například ztráta tekutin o 3 % snižuje výkonnost až o 20 %.

ISODRINX – nápoj vhodný pro vaši aktivitu!

Nápoje, které byste měli v průběhu aktivity konzumovat, by měly obsahovat minerály a sacharidy případně další funkční látky. Z minerálů je nejdůležitější sodík, který je potem nejvíce ztrácen. ISODRINX obsahuje kromě sodíku i hořčík, draslík, vápník, díky kterým ISODRINX poskytuje efektivnější hydrataci organismu v průběhu aktivity a udržuje tak výkonnost organismu.
V průběhu intenzivnější zátěže tělo dominantně spotřebovává sacharidy, což je nejdůležitější a dominantně využívaný zdroj energie. Tělo má vytvořenou zásobu sacharidů, které postupně spotřebovává. Pokud dojde k vyčerpání zásob sacharidů, nastává snížení hladiny krevního cukru (hypoglykémie), což je strašák všech sportovců, protože to znamená jedno – hlaďák – rapidní snížení výkonu, které může vést k předčasnému konci aktivity.
V průběhu zátěže byste měli dodávat 30 – 60 gramů sacharidů za hodinu výkonu. Správný iontový nápoj vám poskytne jak výše zmíněné minerály, tak také sacharidy. Veškeré sacharidy ovšem tělu nedodáte jen prostřednictvím vhodného nápoje. K dalšímu doplnění sacharidů slouží energetické gely a tyčinky.

 • Iontové sportovní nápoje = efektivní hydratace organismu při zátěži.
  Voda dodá tekutiny neobsahuje ovšem důležité sacharidy a další látky důležité po fyzický výkon. 
 • Sladké minerálky a džusy obsahují naopak velké množství sacharidů, a proto nejsou vhodné pro aktivitu, protože hydrataci nezajistí, ba naopak zhoršují dehydrataci organismu a negativně tak ovlivňují výkon. 
 • Iontové sportovní nápoje (isotonické nebo hypotonické nápoje) – dodají důležité tekutiny pracujícímu organismu, zajistí mnohem efektivnější hydrataci (díky obsaženým sacharidům a minerálům) a navíc dodají energii v podobě sacharidů a minerály, které se ztrácí v průběhu aktivity z těla pocením.
 • Isotonické nápoje jsou vhodné pro aktivity s vysokou intenzitou trvající do 60 minut.
 • Hypotonické nápoje jsou nápoje vhodné pro aktivity se střední intenzitou trvající od 60 minut více.

Na pitný režim byste ovšem měli myslet už před aktivitou a také po ní!

Hydratace organismu před zátěží:
Začněte aktivitu plně hydratovaní! Popíjejte hypotonický nápoj již cca 2 hodiny před aktivitou. Poslední dávku pití vypijte cca 30 minut před začátkem aktivity.

Hydratace organismu po skončení aktivity
Sportovci by měli v průběhu aktivity doplnit tolik tekutin, kolik jich ztratí potem. To se ovšem velmi často nepodaří, a proto je důležité myslet na hydrataci po skončení aktivity, kdy je zapotřebí doplnit až 150 % ztracených tekutin. Pokud jste tedy v průběhu aktivity ztratili cca 1 litr tekutin, tak byste v průběhu dvou hodin po skončení aktivity měli vypít až cca 1,5 l tekutin. Můžete zvolit např. UNISPORT.
MUDr. Martinek Karel
Duchovní otec cyklistického tréninku po internetu v Čechách. Dlouholetý lékař českých profesionálních cyklistů, jak dráhových, silničních, cyklokrosových, tak v posledních letech i MTB profesionálů. 

ISODRINX složení: 
ISODRINX - příchuť pomeranč: sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, aroma, citronan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyselosti kyselina jablečná, barvivo beta karoten, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, sladidla sukralóza a acesulfam K.
ISODRINX - příchuť bitter lemon: sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, aroma, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý,aroma naringin, sladidla sukralóza a acesulfam K.
ISODRINX - příchuť grep: sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, aroma, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, aroma naringin, sladidla sukralóza a acesulfam K.
ISODRINX - příchuť zelené jablko: sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, aroma, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, sladidla sukralóza a acesulfam K.

ISODRINX - příchuť natural: sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, chlorid sodný, glukonát vápenatý, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), stabilizátor karagenan, protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, sladidla sukralóza a acesulfam K.

ISODRINX nutriční hodnoty
příchutě  pomeranč, bitter lemon, grep, zelené jablko 100 g Dávka – 35  g
Energetická hodnota 1634 kJ/384 kcal  572 kJ/ 134 kcal
Tuky 0 g 0 g
  z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 93 g 32,5 g
  z toho cukry 85,7 g 30 g
Vláknina 0 g 0 g
Bílkoviny 0 g 0 g
Sůl 1,4 g 0,5 g
Vitamin C 104 mg 36,4 mg
Vitamin B3 20,8 mg 7,3 mg
Vitamin E 15,6 mg 5,5 mg
Vitamin B5 7,8 mg 2,7 mg
Vitamin B6 1,8 mg 0,64 mg
Vitamin B2 1,8 mg 0,64 mg
Vitamin B1 1,4 mg 0,5 mg
Vitamin B12 3,2 µg 1,14 µg
Biotin 65 µg 22,8 µg
Kyselina listová 260 µg 91 µg
obsah mírně navršené odměrky: 35 g
obsah vitaminů v 1 dávce (35 g) odpovídá 45,5 % doporučené denní dávky
obsah vitaminů ve 100 g odpovídá 130 % doporučené denní dávky

příchuť natural 100 g Dávka – 35  g
Energetická hodnota 1652 kJ/389 kcal  578 kJ/ 136 kcal
Tuky 0 g 0 g
  z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 94,5 g 33,1 g
  z toho cukry 85,7 g 30 g
Vláknina 0 g 0 g
Bílkoviny 0 g 0 g
Sůl 1,4 g 0,5 g
Vitamin C 104 mg 36,4 mg
Vitamin B3 20,8 mg 7,3 mg
Vitamin E 15,6 mg 5,5 mg
Vitamin B5 7,8 mg 2,7 mg
Vitamin B6 1,8 mg 0,64 mg
Vitamin B2 1,8 mg 0,64 mg
Vitamin B1 1,4 mg 0,5 mg
Vitamin B12 3,2 µg 1,14 µg
Biotin 65 µg 22,8 µg
Kyselina listová 260 µg 91 µg
obsah mírně navršené odměrky: 35 g
obsah vitaminů v 1 dávce (35 g) odpovídá 45,5 % doporučené denní dávky
obsah vitaminů ve 100 g odpovídá 130 % doporučené denní dávky

Uživatelské recenze

K tomuto produktu nebyly přidány žádné recenze

© 2014–2018 GRIZLY.cz - Všechna práva vyhrazena
Vytvořilo FEO
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík