Úvod > Sportovní výživa > Spalovače tuků > MYPROTEIN CLA 1000mg

CLA 1000mg 180 kapslí

Doplňky stravy MYPROTEIN CLA 1000mg

MyProtein CLA Snažíte se shodit přebytečná kila? Cvičíte a potřebujete něco, co Vám pomůže s nabíráním svalové hmoty a zároveň s redukci hmotnosti? Potom by pro Vás mohla být vhodná právě konjugovaná kyselina linolenová (CLA).

Ekonomické balení 180 kapslí za akční cenu + tyčinka Myprotein Mybar zero

Značka: MYPROTEIN
Kód zboží: mpcla180+zerobar
Dostupnost: skladem
Původní cena: 699 Kč
Tvoje cena: 499 Kč
Počet kusů: 
Doporučit známému Vytisknout
Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *


Myprotein CLA 1000mg + tyčinka Myprotein Mybar zero

CLA je přirozenou složkou v mase a dalších potravinách a je sportovci často využívána v období redukce hmotnosti a rýsování. Každá kapsle obsahuje 1.000mg CLA

CLA je mastná kyselina, nezbytně důležitá pro sportovce v rýsovací fázi a při redukční dietě. V široké veřejnosti koluje představa, že pro získání pěkné postavy je potřeba ze stravy vyloučit všechny tuky. Vědecké studie o esenciálních mastných kyselinách a CLA tyto názory vyvrátily. Podle dnešních poznatků mohou být některé formy tuků velmi užitečné pro organismus, proto je můžeme konzumovat i v době redukční diety, nebo v rýsovací fázi. Příliš nízký příjem tuků nám může zabránit v dosažení vytýčených cílů!

Mezi tuky s pozitivním účinkem na organismus patří i jednotlivé izomery konjugované kyseliny linolové (CLA). Doplněk výživy CLA představuje podporu jedince zejména v redukčním období. Proto je CLA ideálním výživovým doplňkem pro sportovce, fyzicky aktivní i neaktivní jedince.

Naše doplnění informací

Ověřené účinky CLA v bodech:

  • tlumí růst tělesné tukové tkáně
  • zvyšuje rychlost metabolismu a tlumí její pokles zejména v noci (zvyšuje energetický výdej)
  • tlumí potřebu přijímat nadměrné množství energie (mírní pocity hladu)
  • zamezuje odbourávání svalové tkáně (katabolismus) v důsledku sníženého příjmu energie
  • antikarcinogenita (proti-rakovinový účinek)
  • snížení hladiny cholesterolu
cla

Zaujaly Vás tyto body a chcete se dozvědět více o tom jak funguje?

CLA známá také jako konjugovaná kyselina linolová je nenasycená mastná kyselina tělu vlastní. Vyskytuje se hlavně v přírodních sýrech, mléce, masu (zejména v hovězím a jehněčím) a rostlinných olejích. Ve zvýšené koncentraci se CLA vyskytuje především v tkáních přežvýkavců. Aby však měla CLA takový účinek, jaký potřebujete, je třeba užívat ji ve větší koncentraci v podobě doplňků výživy.

Podle předního světového odborníka na výživu profesora Michaela W. Parizy funguje tato látka jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukových buněk a tím preventivně působí proti jejich zvětšování. Tuk se namísto uložení v tukových buňkách díky enzymu lipáza přesune do buněk svalových, kde se spálí při produkci energie. CLA tedy brání ukládání tuku!

Aby mohly svalové buňky měnit tuk na energii, je nutné, aby byly buňky nějakým způsobem stimulovány. Proto při užívání doplňku s CLA je vhodné také současně cvičit, abyste dosáhli ještě lepšího výsledku. U CLA byla prokázána účinnost nezávisle na cvičení, ale lepší výsledek CLA poskytne, když se zkombinuje s tělesnou námahou. Zařazením tělesného cvičení přispíváte ke spalování tuku v buňkách. Současně také pohybem udržujete svaly aktivované a zlepšujete tím jejich tonus. Celé tělo tak zeštíhlí a zpevní. Svaly váží víc než tuk. Proto jsou někteří jedinci, kteří CLA užívají, tak překvapeni, když zjistí, že ačkoli vypadají výrazně štíhlejší, váží skoro stejně jako před začátkem užívaní doplňku. Tento jev se dá vysvětlit tím, že tuk nahradily "těžší" svaly. CLA je prostředek z farmacie, který stimulováním svalové hmoty pomáhá postavu zeštíhlit, vytvarovat a zpevnit.

Když Američan Dr. M. W. Pariza objevil CLA v r. 1987 v hovězím mase, zajímal ho hlavně její účinek na zhoubné nádory, protože o příbuzné kyselině linolové bylo známo, že působí jako karcinogen. K výzkumu si vybral hovězí maso obsažené v hamburgerech, aby dokázal, jaké karcinogenní látky lze v této potravině očekávat. Zjistil, že posunutí dvojné vazby uvnitř molekuly CLA znamená úplně opačný účinek než u linolové kyseliny! U CLA z hamburgerů byla tedy naopak prokázána antikarcinogenita podobně jako např. u selenu.

Kromě toho dokázal doktor Pariza, že CLA ještě působí proti ateroskleróze a patří mezi silné antioxidanty. Potom už nebylo složité doložit, že CLA zamezuje oxidaci LDL-cholesterolu na nerozpustnou formu, zlepšuje poměr mezi užitečným HDL- a škodlivým LDL-cholesterolem a celkově snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

CLA a vědecké výzkumy

Soudě podle množství dostupných výzkumu patří CLA k nejlépe zdokumentovaným prostředkům na redukci tělesného tuku a zlepšení postavy. Proběhla celá řada kvalitně navržených studiích na lidech, které prokázaly, že CLA opravdu působí tak, jak slibuje.

K zajímavým výsledkům došli vědci z univerzity v Jihopolské Vratislavi. Zajímalo je, proč se horalé dožívají vysokého věku. Odpovědí je právě CLA. Podle polských vědců je v tuku, který se získá z ovčího mléka, CLA vůbec nejvíce - přibližně 1,24 procent. Její obsah se přitom mění podle toho, co ovce žerou. Vědci zjistili, že pokud ovcím naordinují dietu a přidají do žrádla více olejnatých rostlin (jako jsou například semínka slunečnice nebo lnu), pak obsah CLA vzroste až na dvojnásobek. Vratislavští vědci přemluvili ke spolupráci své kolegy z Varšavského Institutu průmyslové chemie. Chemikům se podařilo najít způsob, jak z ovčího mléka získat co nejvíce CLA. Vědci pak vyzkoušeli, jak se látka chová v kontaktu s buňkami zasaženými rakovinou. Ve 100 % případů se zastavilo rakovinové bujení!

Loni na jaře byly prezentovány dvě nové studie CLA. V jedné dávali norští vědci 180 jedincům buď 3,4 gramu CLA, nebo identické kapsle s placebem z olivového oleje. Po dvanácti měsících se zbavily ti, kteří užívali CLA, 10% tělesného tuku oproti těm, kdo aktivní doplněk nedostávali. Skupina, která užívala CLA, ještě navíc zaznamenala v průměru 2% narůst svalové tkáně. Podle vedoucího výzkumného projektu Dr. Gudmundsen ze skandinávského klinického výzkumu se jedná o nejúspěšnější studii CLA, jaká kdy byla na lidech provedena. Výhody, které z užívání CLA plynuly, nezávisely na kalorických příjmech jednotlivých účastníků, ani na úrovní jejich tělesné aktivity! Vypozorované účinky tedy jejími slovy byly následkem užívání látky CLA a ničeho jiného.

Použitá literatura a studie:

  1. Berven, Grethe, et al. "Safety of conjugated linoleic acid (CLA) in overweight or obese human volunteers." European Journal of Lipid Science and Technology102.7 (2000): 455-462.
  2. Bhattacharya, Arunabh, et al. "Biological effects of conjugated linoleic acids in health and disease." The Journal of nutritional biochemistry 17.12 (2006): 789-810.
  3. Gaullier, Jean-Michel, et al. "Clinical trial results support a preference for using CLA preparations enriched with two isomers rather than four isomers in human studies."Lipids 37.11 (2002): 1019-1025.

Užívejte 2 kapsle 2x denně nejlépe s jídlem.

Doplněk stravy.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

1 tableta obsahuje :1000mg konjugované kyseliny linolové 80% (odvozený odSafflowers), želatina (Softgel), glycerol, purifikovaná voda.

Bez umělých barviv a konzervačních látek, kvasnic, neobsahuje lepek, škrob a laktózu.Bez přidaných cukrů, soli (chloridu sodného).GMO free

Upozornění: určeno pro zvláštní výživu, vhodné pro sportovce. Není určeno pro děti. Ukládejte mimo dosah dětí! Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.Najdete nás na sociálních sítích
Používáme výdejní síť Uloženka.cz
Používáme platební systém

Podporované druhy platebních karet
Visa Visa  Electron Mastercard Mastercard Electronic Maestro
Copyright© GRIZLY.cz - Všechna práva vyhrazena Mapa stránek | Zajímavé odkazy