+420 725 473 077 (7:00-18:00) info@grizly.cz Holická 49a, Olomouc Aktuální dodací lhůta: 7 dnů, v případě urgence nás kontaktujte.
Úvod > Čerstvá káva > Brazilská káva > Coffeespot Brasil Pink Star

Brasil Pink Star 250g

Brazilská káva Coffeespot Brasil Pink Star

Čerstvá káva Brasil Pink Star vyniká intenzivní čokoládovou chutí, bez kyselosti a výrazným tělem. Vynikající brazilská káva z rodinných farem u kterých je kladen důraz na kvalitu a ekologické zpracování.

Značka: Coffeespot
Kód zboží: CSbps250
Dostupnost: skladem
Původní cena: 199 Kč
Tvoje cena: 139 Kč
Počet kusů: 
Doporučit známému Vytisknout
Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *


Čerstvá káva Brazílie Pink Star scr19+ 250g

  • Země: Brazílie
  • Oblast: Cerrado
  • Farma / Zpracovatelská stanice: Cooxupé 
  • Odrůda: Směs klasických odrůd
  • Sklizeň: 2016
  • Cupping score: 82+
  • Chuť: Výrazné tělo, intenzívní čokoláda, sladká, bohatá, bez kyselosti

Družstvo Cooxupé figuruje v historii brazilské kávy již po mnoho desítek let. Bylo založeno v roce 1932, a v roce 1957 z něho vzešlo Družstvo regionálních pěstitelů kávy z Guaxupé. Stalo se tak v době, kdy začalo obchodovat s kávou na mezinárodním trhu. Se svou mnohaletou zkušeností v oblasti trhu s kávou se Cooxupé stalo v národním i mezinárodním měřítku pojmem. V současné době nakupují brazilskou kávu od Cooxupé firmy z více než čtyřiceti zemí. Družstvo má přibližně dvanáct tisíc členů, z nichž 97 % jsou příslušníci malých rodinných farem a drobní vlastníci půdy.

Produkce kávy je jejich hlavním zdrojem příjmů. Družstvo nakupuje kávu od pěstitelů v Sul de Minas a Cerrado v regionu Minas Gerais a z Rio Pardo Valley v São Paulu. Cooxupé má výkupní místa přibližně ve 250 brazilských městech v této oblasti.
Jako jeden z kávových velikánů v Brazílii, Cooxupé také chápe, že má společenskou odpovědnost vůči svým členům, a to zejména ve venkovských oblastech, kde družstvo působí. Proto vyvinulo různé zdravotní a stipendijní programy, stejně jako vzdělávání v zemědělství. V těchto projektech je velký důraz kladen na budoucí generace pěstitelů kávy a na udržitelné zemědělství. Jeden ze sociálních projektů, které družstvo vytvořilo, se nazývá Escola Consciente, který v roce 2014 získal cenu Andef, jedno z nejvýznamnějších ocenění v brazilském zemědělství.

Cooxupé provádí významné kroky pro snížení negativního vlivu pěstování kávy na životní prostředí. V roce 2013 založilo Vzdělávací centrum životního prostředí, aby si budoucí generace více uvědomovaly důležitost ekologického přístupu při produkci kávy. Odpadní vody ze zpracovatelských mlýnů jsou shromažďovány externí specializovanou firmou. Tato voda se dále upravuje v jejich stanici pro čištění odpadních vod.Najdete nás na sociálních sítích
Používáme výdejní síť zasilkovna.cz
Jsme členem APEK
Používáme platební systém

Podporované druhy platebních karet
Visa Visa  Electron Mastercard Mastercard Electronic Maestro
Copyright© GRIZLY.cz - Všechna práva vyhrazena Mapa stránek | Zajímavé odkazy