Medvědi medvědům

23. 3. slavíme Světový den medvědů. A to si žádá jejich podporu. Rozhodli jsme se proto spojit se SPOLKEM PRALES DĚTEM a podpořit jejich monitorovací program OKO MEDVĚDA.

Tento projekt si na začátku kladl za cíl určit území s výskytem medvědů hnědých, vlků obecných a rysů ostrovidů v oblasti Kremnických vrchů na Slovensku, která nepodléhá žádné státní ochraně přírody. V dalších letech vznikla spolupráce i s Národním parkem Nízké Tatry a Státní ochranou přírody Slovenska. Činnost spolku spočívá převážně v monitoringu šelem, sběru genetických materiálů a analýze jejich potravy a chování.

   

Protože nám jsou medvědi velmi blízcí a chceme, aby tu s námi byli i nadále, rozhodli jsme se projekt podpořit zakoupením fotopastí a práci pracovníků v terénu dobrými a výživnými svačinkami. Ve videu můžete vidět záběry z již proběhlého monitoringu, v budoucnu se můžete těšit na dokumentaci naší společné cesty nejen za medvědy. Podívejte se na https://justicefornature.org/oko-medveda/, kde se dozvíte více, můžete se stát dobrovolníky, finančně projekt podpořit nebo mít díky úchvatným záběrům hezčí den.

         

Prales dětem se zaměřuje na ochranu světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podporu protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorbu vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech. Mezi jejich projekty můžete dále nalézt Oko tygra, gorily či jaguára nebo projekty věnující se záchraně pralesů a oceánů.

   

 

Vaše komentáře a doporučení

K tomuto článku nebyly přidány žádné recenze

Načítání produktů
© 2014–2023 GRIZLY.cz - Všechna práva vyhrazena | Zásady cookies
Vytvořilo

Jsem zde nový/á

S Premium získáte:

Ikonka visačky

Výhodnější ceny

U vybraných TOP produktů

Ikonka náklaďáku

Doprava zdarma

Již od 999 Kč

Ikonka dárku

VIP výhody

Garance 100% spokojenosti

Chci se stát prémium
Oslovení

Děkujeme, že s námi chcete jít zdravou cestou životem!

Prosíme, potvrďte svou registraci kliknutím na odkaz, který vám přijde na zadanou e-mailovou adresu.

Potvrzením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

z Kliknutím na "Vytvořit účet" souhlasíte s Ochrana soukromí a se Smluvní podmínky.
Chráněno službou reCaptcha od Google | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky