+420 725 473 077 (7:00-18:00) info@grizly.cz Holická 49a, Olomouc Aktuální dodací lhůta: 7 dnů, v případě urgence nás kontaktujte.
Úvod > Ořechy a sušené ovoce > Sušené ovoce > Kustovnice čínská - GOJI > GRIZLY Kustovnice čínská GOJI Exclusive

Kustovnice čínská GOJI Exclusive 500 g

Kustovnice čínská - GOJI GRIZLY Kustovnice čínská GOJI Exclusive novinka

GRIZLY Kustovnice čínská GOJI 500g 180/A je výběrový druh tohoto ovoce a číslo 180 značí počet plodů v 50g, tzn. čím menší číslo tím lepší kustovnice. Písmeno A značí prémiovou kvalitu.

Značka: GRIZLY
Kód zboží: GKČ5-180A-new
Dostupnost: skladem
Původní cena: 345 Kč
Tvoje cena: 179 Kč
Počet kusů: 
Doporučit známému Vytisknout
Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *


GRIZLY Kustovnice čínská GOJI 500g 180/A exclusive

Goji se dá, podobně jako rozinky, jíst přímo v sušené podobě, ale také si ji můžete přidat do müsli, cereálií, jogurtů, rýže, koláčů nebo různých ovocných koktejlů. Pokud nemáte rádi sušené ovoce, tak zalijte 3 čajové lžičky goji 3 l horké vody, nechejte 3 minuty odstát a přeceďte. Vzniklý čaj si klidně přislaďte například Wolfberry medem a plody kustovnice můžete samostatně zkonzumovat.

Ve starověké Číně sloužila goji jako platidlo a dodnes se tam kustovnici říká ovoce nesmrtelnosti nebo červený diamant. Její příznivé účinky na lidský organismus prověřily staleté zkušenosti v tradiční čínské medicíně a tibetští mnichové vyrábějí svůj elixír zdraví a dlouhověkosti z goji do dnešních dob. Goji kustovnice čínská je té nejvyšší kvality. Pěstuje se v oblasti čínské provincie Ningxia, která je světově proslulá těmi nejkvalitnějšími plody goji na světě. Sušené bobule kustovnice čínské mají temně rudou barvu a chutnají asi tak, jako když zkombinujete brusinky, třešně a šípky. Kustovnice čínská je asi 150 cm vysoký keřík s oranžovými plody a roste od subtropů až po Himaláje v jihovýchodní Asii. Jedním z hlavních důvodů proč se kustovnici v této oblasti daří je půda, která je obzvlášť bohatá na minerály.

Plody kustovnice jsou velmi měkké, proto se při jejich česání musí postupovat šetrně, aby se zabránilo nadměrnému stlačování plodů. Bobule se následně nechají ve stínu vysušit. V provincii Ningxia se v okolí keřů kustovnice čínské nepěstují žádné jiné rostliny, proto jsou plody goji chráněny před nákazami, kterými trpí vegetace v jiných krajích. O rostliny a celou úrodu kustovnice čínské se lidé starají s obrovskou láskou a péčí, proto provincie Ningxia získává za plody goji pravidelně ocenění. K nejvýznamnějším patří zlatá cena na Malajském mezinárodním potravinářském veletrhu a tři zlaté ceny na Čínském zemědělském veletrhu.

Kustovnice čínská obsahuje:

  • 11 základních a 22 stopových minerálů
  • 6 základních vitamínů
  • 5 nenasycených mastných kyselin
  • fenolové pigmenty (fenoly)
  • aminokyseliny
  • 8 polysacharidů a 6 monosacharidů
  • beta-sitosterol a další fytosteroly
  • 5 karotenoidů

Minerály a vitamíny obsažené ve 100g:
Draslík:
1132mg;
Železo: 9mg;
Zinek: 2mg;
Vápník: 112mg;
Selen: 50µg;
Vitamín B2: 1.3mg;
Beta-karoten: 7mg

Nutriční hodnoty na 100g: Energie: 1500 kJ / 358 kcal; Tuky: 1.1 g - z toho nasycené mastné kyseliny 0.5 g; Sacharidy: 70 g - z toho cukry 44.2 g; Vláknina: 2 g ;Bílkoviny: 14.4 g; Sůl: 0. g;

Alergeny: Obsahuje oxid siřičitý přirozeně se vyskytující v půdě a ve vzduchu <15 mg na 1 kg plodů.

Doporučené dávkování: Ideální denní konzumace je 10 až 20 g sušených plodů.

Země původu: Čína, provincie NingxiaNajdete nás na sociálních sítích
Používáme výdejní síť zasilkovna.cz
Jsme členem APEK
Používáme platební systém

Podporované druhy platebních karet
Visa Visa  Electron Mastercard Mastercard Electronic Maestro
Copyright© GRIZLY.cz - Všechna práva vyhrazena Mapa stránek | Zajímavé odkazy